Dlaczego drzwi przesuwne ciężko chodzą?

Facebook

Najczęściej powodem mogą być zanieczyszczenia, które dostając się do toru dolnego, blokują drzwi lub powodują tarcie podczas ich przesuwania. Inną przyczyną może być uszkodzenie toru dolnego i/lub toru górnego. Drzwi mają także tendencję do opadania lub z czasem może wyginać się ich pion. W związku z częstym użytkowaniem drzwi przesuwnych, z czasem eksploatacji ulegają systemy jezdne, które także powodują, że drzwi przesuwne nie działają.

Jeśli chcesz usunąć problem samodzielnie, w pierwszej kolejności pozbądź się zanieczyszczeń z toru dolnego. Następnie sprawdź czy drzwi nie wypadły z toru i jeśli to konieczne, zamontuj je na torze. W przypadku, gdy drzwi opadły, spróbuj je wyregulować przy użyciu śrub regulacyjnych znajdujących się pod szczotką uszczelniającą.

Nie zawsze samodzielne próby naprawy przynoszą poprawę w działaniu drzwi w szafie. W tej sytuacji należy zwrócić się do z pomocy profesjonalisty. Polecamy skorzystać z usług firmy Wawelmajster. Wykwalifikowany fachowiec szybko i profesjonalnie usunie usterkę.