Podłogi winylowe

Facebook

Panele podłogowe winylowe to nowoczesne rozwiązanie, łączące w sobie różne zalety wszystkich rodzajów podłóg! Zamiast drewna, ceramiki czy forniru, do ich produkcji użyto kilku warstw winylu. Najważniejsze ich części to główny rdzeń oraz drobno drukowana warstwa dekoracyjna.  Panele winylowe mają taką samą szerokość jak wszelkie inne rodzaje podłóg — deski, panele podłogowe laminowane czy fornirowane, a nawet płytki ceramiczne. Jednak są znacznie cieńsze — ich grubość zwykle nie przekracza 7 mm. Wbrew opiniom niektórych, podłoga winylowa wcale nie stanowi lepiej wyglądającego linoleum. W rzeczywistości jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i nowoczesne. Niestety, często są one droższe od podłóg laminowanych.

Podłoga winylowa może imitować każdy materiał — od drewnianych desek do marmuru i granitu. Z tego względu nadaje się właściwie do każdego wnętrza. W salonie może przypominać piękną podłogę drewnianą, a w kuchni i łazience — płytki ceramiczne. Co ciekawe, panele winylowe podłogowe doskonale radzą sobie w pomieszczeniach, w których jest sporo wilgoci. Są szczelne i woda im nie jest straszna.

Panele winylowe są cieplejsze i mniej twarde niż laminat. Do tego są praktycznie całkowicie odporne na wilgoć. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym marzy się drewniana podłoga np. w kuchni lub łazience, ale obawiają się zniszczeń spowodowanych wilgocią lub nie mogą sobie na nie pozwolić ze względu na wysoką cenę.