Co zrobić aby pranie z suszarki elektrycznej maiło ładny zapach ?

Facebook

Coraz więcej osób suszy ubrania przy użyciu suszarki elektrycznej ze względu na dużą oszczędność czasu. Zdarza się jednak, że wygoda pociąga za sobą pewien minus, ponieważ czasem  pranie z suszarki nie pachnie, a wręcz wydziela nieprzyjemną woń…  Istnieje kilka głównych przyczyn nieprzyjemnego zapachu ubrań z suszarki. Właściwie niemal wszystkie są rezultatem niewłaściwego użytkowania oraz niedostatecznej pielęgnacji urządzenia. Poznaj najczęstsze przyczyny brzydkiego zapachu z suszarki.

  1. Pranie z suszarki nie pachnie z wielu powodów.
  2. Najczęstszą przyczyną brzydkiego zapachu tkanin jest pozostawianie ubrań w bębnie suszarki na pranie po zakończonym cyklu suszenia.
  3. Jednym z powodów przykrego zapachu jest także przeładowywanie suszarki zbyt dużą ilością ubrań. Zwróć uwagę na maksymalny załadunek w suszarce, zwykle jest on mniejszy niż w przypadku pralki.
  4. Brzydki zapach może powstawać na etapie prania, dlatego warto zadbać o odpowiednie użytkowanie i czyszczenie pralki.
  5. Aby cieszyć się zapachem świeżego prania należy pamiętać o kilku krokach. Są to: regularna konserwacja, wietrzenie, ograniczanie wsadu oraz wyjmowanie tekstyliów z suszarki od razu po zakończonym suszeniu.
  6. Jeśli chcesz zintensyfikować zapach suszonych ubrań, stosuj gotowe lub samodzielnie wykonane chusteczki zapachowe do prania. Wystarczy wrzucić jedną chusteczkę lub gąbeczkę, aby uzyskać optymalne efekty.