Porządkowanie ogrodu po zimie

Facebook

Wiosna  dla właścicieli ogrodów  oznacza koniec zimowej przerwy w pracach, początek nowego sezonu i konieczność wykonania wielu niezbędnych prac ogrodowych. Dzięki nim zarówno na wiosnę, jak i w kolejnych miesiącach ich ogród będzie robił fantastyczne wrażenie.

Pielęgnacja ogrodu w marcu obejmuje takie prace jak:

•             wygrabianie trawnika

•             ściąganie okrycia zimowego z roślin cebulowych

•             spulchnianie i nawiezienie ziemi

•             przycinanie złamanych, uszkodzonych i chorych pędów

•             prześwietlenie drzew pestkowych

Porządkowanie ogrodu po zimie – od czego zacząć?

W marcu  najczęściej nasz ogród nie jest już przykryty warstwą śniegu. Pod koniec marca możemy więc wziąć się za jego porządkowanie. Jest to możliwe praktycznie od razu po tym, jak rozmarznie ziemia. Przede wszystkim musimy usunąć z ziemi warstwę ściółki np. za pomocą grabi. Następnie konieczne jest jej spulchnienie i przekopanie – doskonale sprawdzą się do tego szpadle. Gdy już odpowiednio przygotujemy glebę, możemy zacząć sadzić krzewy ozdobne zrzucające liście, takie jak choćby róże.

Może się też  okazać, że nasz ogród wymaga bardziej gruntownych porządków lub chcemy zmienić jego wygląd poprzez usuniecie uschniętych, starych czy po prostu  niechcianych drzew i krzewów.

Jeśli nie poradzimy sobie sami warto skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców, którzy szybko i profesjonalnie wykonają wszelkie prace a także posprzątają niepotrzebne resztki: gałęzie, konary, korzenie. Takich fachowców oferuje firma Wawelmajster.