Jak ukryć nieestetyczny grzejnik?

Facebook

Produkowane obecnie grzejniki przybierają coraz bardziej dekoracyjną formę. Często w ogóle trudno skojarzyć je z charakterystycznym dla nich wyglądem, jednak cena takich modeli jest jeszcze dość wysoka. W powszechnym użyciu dominują nie zawsze efektowne grzejniki płytowe. Jeszcze mniej estetyczne są stare grzejniki żeliwne nadal często spotykane w naszych domach i mieszkaniach. Ich wygląd nie musi jednak szpecić pomieszczeń, wystarczy tylko zastosować je odpowiednią maskownicą.

Dzięki takiej osłonie nawet najmniej efektowny grzejnik może stać się elementem dekorującym wnętrze. Do wyboru mamy osłony grzejnikowe wykonane z różnych materiałów między innymi z:

* blachy stalowej,

*szkła,

* płyt gipsowo-kartonowych,

* litego drewna,

 * płyty MDF

Maskownica grzejnika powinna być wykonana z materiału perforowanego, co zapewni właściwą cyrkulację powietrza przez ażurowe otwory. Niezależnie od tego z jakiego materiału będzie wykonana przesłona, należy zadbać, o to by zawór termostatyczny grzejnika został umieszczony na zewnątrz maskownicy. Najprościej i najmniej kosztowny będzie zakup gotowej osłony grzejnikowej- wykonane na zamówienie są znacznie droższe.