Jak dbać o meble kuchenne, aby przedłużyć ich żywotność?

Facebook

Szafki kuchenne powinny być przede wszystkim czyszczone systematycznie. To przedłuża trwałość mebli i ułatwia czyszczenie. Najlepiej nie doprowadzać do zaschnięcia plam. Dzięki temu meble kuchenne wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką z delikatnym płynem myjącym. Jeżeli nie zareagujemy we właściwym momencie, późniejsze czyszczenie mebli będzie cięższe, a ponadto może zostawić trwały ślad. Systematyczne i właściwe czyszczenie ich, pozwala na długi okres użytkowania, bez widocznych zniszczeń.

Korzystając z mebli kuchennych, powinnyśmy:

  • Dobrać środek  czystości do rodzaju frontów. Bardzo ważną kwestią jest to, jakie meble do kuchni posiadamy. Zależnie od tego, jakie mamy fronty kuchenne, np. lakierowane, drewniane czy laminowane, należy odpowiednio dopasować do nich środki czystości. Stosowanie nieodpowiedniego produktu, może zniszczyć szafki kuchenne, spowodować nieestetyczne plamy, zarysowania oraz przebarwienia. Właściwy preparat z pewnością przedłuży żywotność mebli kuchennych i pomoże zachować piękny oraz estetyczny wygląd.
  • Zaopatrzyć się w podkładki do odkładania sztućców, zwłaszcza łyżek po mieszaniu potraw,
  • Nie pracować bezpośrednio na blacie. Dania gorące najlepiej stawiać na podkładkach dodatkowych, a kroić zawsze na przeznaczonych do tego deskach,
  • Warto unikać uderzeń pary wodnej w kuchni, która mogłaby w niekorzystny sposób wpłynąć na fronty meblowe. W tym celu nie należy od razu otwierać nagrzanego piekarnika czy drzwi zmywarki – najlepiej odczekać około 15 minut,
  • Korzystać jedynie z delikatnych i miękkich ściereczek,
  • Wspomóc wentylację w kuchni poprzez zadbanie o prawidłowe działanie wyciągów oraz okapów, a także uchylając okna.
  • W razie potrzeby od razu regulować i naprawiać zawiasy. Uszkodzone zawiasy mogą doprowadzić do wyrwania się drzwiczek a nawet ich trwałego uszkodzenia.