Co zrobić, aby przedłużyć żywotność lodówki i uniknąć awarii ?

Facebook

Lodówka to najciężej pracujący sprzęt AGD, pracuje 24 godziny na dobę. Dodatkowo odpowiada za 25% zużycia energii w naszym gospodarstwie domowym. Musimy więc zadbać o to, aby nasza lodówka działała sprawnie i nie generowała dodatkowych kosztów.
Bez regularnego „przeglądu” kurz i brud będzie zbierać się w poszczególnych częściach naszej lodówki powodując jej wytężoną pracę co z kolei przełoży się nie tylko na wyższe rachunki za prąd, ale ostatecznie skróci żywotność lodówki.

Regularne dbanie o nasz sprzęt nie tylko obniży koszty poboru energii, ale też znacząco odsunie w czasie koszt naprawy czy wymiany lodówki na nową.

1. Nie ustawiaj lodówki w pobliżu źródeł ciepła takich jak kuchenki , kaloryfery oraz miejsc, w których operuje słońce.

2. Zachowaj odpowiednią odległość lodówki od ściany, aby mogła swobodnie odprowadzać ciepło, szczególnie w przypadku lodówek do zabudowy, gdzie odstęp od ściany jest bardzo ważny.

3. Dbaj o czystość uszczelek w drzwiach
Jedną z pierwszych rzeczy o której należy pamiętać to uszczelki, które narażone są na osadzanie brudu. Jeżeli uszczelka jest nieszczelna wówczas ciepłe powietrze z zewnątrz przedostaje się do wnętrza lodówki przez co musi ona działać na wyższych obrotach, aby schłodzić produkty

4. Utrzymuj w czystości tył lodówki
Ten prosty krok może wyeliminować ponad 70% przyczyn awarii lodówki. Zanim zaczniesz czyścić odłącz lodówkę od zasilania i odczekaj chwilę. Następnie za pomocą odkurzacza lub małej szczoteczki delikatnie pozbądź się zaległego kurzu.

5. Ustaw odpowiednią temperaturę
Temperatura w chłodziarce powinna zawierać się w przedziale 3-5 stopni Celsjusza. W zamrażarce powinna oscylować w granicy -18 stopni Celsjusza.

6. Napełnij lodówkę produktami
Schłodzone produkty pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury poprzez absorpcję ciepłego powietrza, które wpada do lodówki podczas otwarcia drzwi.

7. Dbaj o wentylator wewnątrz chłodziarki
W lodówkach NoFrost wentylator odpowiada za rozmieszczenie chłodnego powietrza wewnątrz chłodziarki. Nie zastawiaj go więc żadnymi produktami

8. Udrożnij odpływ
W chłodziarko-zamrażarkach NoFrost szron osadza się na tylnej ściance lodówki skraplając się, gdzie następnie woda spływa specjalną rynienką do otworu odprowadzającego, a na końcu drogi wyparowuje.

9. Schładzaj jedzenie przed umieszczeniem w lodówce
Pamiętaj  aby nie wkładać gorących potraw do lodówki. 

10. Używaj pojemników
Większość produktów zawiera wilgoć, która uwalnia się wewnątrz lodówki. Kompresor potrzebuje dwa razy więcej pracy, aby usunąć wilgoci. Zamykanie produktów w pojemnikach zredukuje ilość wilgoci, ale też zapobiegać będzie przenikaniem się zapachów.

Poprzez zastosowanie powyższych 10 punktów, które z całą pewnością wpłyną na wydajność naszego sprzętu, możemy wydłużyć czas działania naszej lodówki zapobiegając wielu usterkom. Jeśli jednak lodówka zacznie szwankować  warto skorzystać z usług profesjonalistów, takich jak firma Wawelmajster. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi montażu oraz naprawy sprzętów AGD.  Jako profesjonalna firma, dbamy o jakość naszych usług oraz o zadowolenie klientów. Dlatego też, korzystając z naszych usług, masz pewność, że prace zostaną wykonane solidnie i zgodnie z najlepszymi praktykami w branży.