Co wybrać na ścianę w przedpokoju?

Facebook

Zasady aranżacji przedpokoju są jasno sformułowane. Przede wszystkim liczy się konsekwencja. Niezależnie od tego, czy rola pomieszczenia jest stricte reprezentatywna, czy wnętrze pełni również funkcję strefy przechowywania z dużą szafą, musisz zaprojektować je tak, aby stanowiło zapowiedź tego, co czeka gości w dalszej części mieszkania. Konieczna jest zatem konsekwencja w zakresie stylu. Nie mieszaj konwencji, chyba że jesteś zwolennikiem swoistego fusion we wnętrzach. Według podobnego klucza dobieraj materiały wykończeniowe czy też kolory na ściany w przedpokoju – niech stanowią uzupełnienie tego, co w salonie czy kuchni! Z drugiej strony to pomieszczenie bardzo narażone na zabrudzenia więc warto aby zastosowane materiały dawały trwały i łatwy dom utrzymania czystości efekt.

Istnieje przynajmniej kilka możliwości i pomysłów na ściany w przedpokoju.

1.         Malowanie ścian  farbą – rozwiązanie najprostsze, uniwersalne . Sprawdzą się jasne kolory aby optycznie rozświetlić i powiększyć pomieszczenie.  Najlepiej wybrać farby zmywalne o podwyższonej ścieralności.

2.         Ściany w przedpokoju z kamienia dekoracyjnego– eleganckie i  bardzo trwałe rozwiązanie.

3.         Ściany w drewnie – wyjątkowo szlachetne, eleganckie, ale przy tym nienachalne i subtelne. Dodatkowo charakteryzują się odpornością na wilgoć.

4.         Tynki – to znakomita propozycja,  jeśli zależy Ci na estetycznym wykończeniu ściany, zabezpieczeniu jej przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, a jednocześnie – na ukryciu mankamentów, jak chociażby nierówności podłoża. We wnętrzach sprawdza się także marmolit, czyli wyjątkowo odporna wersja tynku dekoracyjnego

5.         Fototapeta – Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym jest przyklejenie fototapety na jednej ze ścian. Najpopularniejsze przedstawiają leśny lub nadmorski krajobraz i są przyjemnym urozmaiceniem przestrzeni, zwłaszcza mieszkania w mieście. Oryginalną ozdobą ściany są fototapety w geometryczne wzory lub fototapety 3D, które pasują do nowoczesnych wnętrz.

6.         Tapety – Ściany, zwłaszcza te z drobnymi ubytkami i  delikatnymi nierównościami, możesz zamaskować, przyklejając tapetę. Praktycznym rozwiązaniem będzie tapeta z włókna szklanego, którą możesz później przemalować na dowolny kolor. Tapety flizelinowe występują w ciekawych fakturach: ziarnistej, z wypukłymi wzorami, a także w paski.

7.       Cegła – Ściany pokryte cegłą to wciąż jednej z popularniejszych trendów aranżacyjnych. Cegła w szczególności pasuje do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym i klasycznym, ale odpowiednio wkomponowana podkreśli także charakter nowoczesnych mieszkań czy domów.