Odgrzybianie ścian pomoże Ci w walce z nieproszonymi gośćmi, ale nie zagwarantuje wyplenienia problemu na dobre. Najważniejszą i podstawową kwestią jest usunięcie przyczyny powstawania wykwitów. Jeżeli wilgoć na ścianie pojawia się w wyniku niewłaściwej wentylacji, należy naprawić wadliwą instalację oraz przymocować dodatkowe nawiewniki okienne.
Grzyb w domu, który pojawił się wskutek błędów konstrukcyjnych, wyeliminujesz za pomocą specjalnych preparatów, ale pamiętaj również o poprawieniu zabezpieczeń i uszczelnieniu budynku. Jeżeli rozpoczniesz odgrzybianie ścian bez zdiagnozowania oraz usunięcia źródła problemu, powróci on prędzej czy później. Jak usunąć grzyba ze ściany? Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu została zainfekowana konkretna powierzchnia.
Łatwe usuwanie nie wymaga zbyt dużych nakładów pracy lub finansów. Najczęściej obejmuje po prostu zastosowanie specjalnych preparatów grzybobójczych. Ta metoda dotyczy grzybów, które znajdują się wyłącznie na powierzchni i nie dotarły jeszcze w głąb materiałów budowlanych. Musisz jednak pamiętać, by wcześniej odpowiednio zadbać o własne bezpieczeństwo. Są to środki szkodliwe dla zdrowia, dlatego przed rozpoczęciem odgrzybiania skup się na ochronie swojego ciała. Jak usunąć grzyba ze ściany, gdy przeniknął on w głąb materiałów budowlanych? W tym przypadku należy dotrzeć do źródła, na przykład: jeżeli farba zaczyna odchodzić, a szkodniki dostały się pod tynk, nie unikniesz większego remontu. Musisz skuć te warstwy materiałów budowlanych, a następnie na oczyszczoną powierzchnię wprowadź preparaty grzybobójcze