Podłoga w łazience – na co postawić?

Facebook

Czym kierować sie podczas wybierania materiału na podłogę ? Należy wziąć pod uwagę zarówno estetykę, jak i praktyczność. Podłoga do łazienki powinna być w stanie wytrzymać wysokie temperatury i poziom wilgotności, a także być łatwa do czyszczenia. Niezależnie od wybranego materiału, ważne jest, aby upewnić się, że jest on odpowiednio uszczelniony, aby zapobiec uszkodzeniu wody. Jaka posadzka do łazienki może okazać się najlepsza?

Płytki
Większość osób zgodzi się, że płytki są jednym z najbardziej popularnych materiałów na podłogi w łazience. Płytki są trwałe, łatwe do czyszczenia i niezwykle wszechstronne, jeśli chodzi o projektowanie. Inną zaletą płytek jest to, że są one bardzo skuteczne w zakresie izolacji cieplnej. To może być ogromna korzyść. Wybierając płytki łazienkowe, należy przeanalizować wiele czynników, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Jeśli jednak poświęcisz czas na znalezienie odpowiednich płytek do swojej łazienki, będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami, jakie mają do zaoferowania.

Drewno
Drewno jest wszechstronnym materiałem, który można wykorzystać do wielu zastosowań, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest trwałe i łatwe w obróbce, co czyni je popularnym wyborem dla wszystkiego, od mebli po podłogi. Jeśli jednak chodzi o łazienki, nie każdy rodzaj drewna będzie odpowiedni. Aby wytrzymać wilgoć i duży ruch, podłogi łazienkowe muszą być wykonane z solidnych desek, które są bardzo stabilne i mają niski współczynnik kurczliwości.

Posadzka żywiczna
Jeśli zastanawiasz się, co na podłogę do łazienki zamiast płytek, możesz rozważyć żywicę. Żywica jest rodzajem syntetycznej podłogi, która w ostatnich latach zyskuje na popularności.

Podłoga żywiczna jest również dostępna w różnych kolorach i stylach, więc można znaleźć opcję, która pasuje do Twoich preferencji projektowych. Po prawidłowej instalacji, posadzka żywiczna może trwać przez wiele lat przy minimalnej konserwacji. Z tych wszystkich powodów, posadzka żywiczna jest doskonałym wyborem dla łazienki.

Sprawdź również: Posadzki z żywicy – czy nadają się do wnętrz?

Posadzka betonowa
Co na podłogę do łazienki? Coraz więcej osób pod uwagę bierze beton. Betonowa podłoga to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą stworzyć przestrzeń w stylu industrialnym. Betonowe podłogi są trwałe i łatwe w pielęgnacji, a także mogą pomóc w stworzeniu chłodnej, miejskiej estetyki. Aby osiągnąć gładki, polerowany wygląd, betonowe podłogi muszą być zeszlifowane, a następnie zaimpregnowane środkiem uszczelniającym. To da im pełną odporność na wodę i ułatwi utrzymanie ich w czystości. 

Korek
Wiele osób myśli o korku jako o materiale, z którego robi się korki do wina, ale korek można również wykorzystać do wykonania podłogi. Korek to naturalny materiał, który nie wchłania wilgoci i jest odporny na działanie grzybów i pleśni. Ponadto jest doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym oraz jest ciepły w dotyku. Przy odpowiedniej pielęgnacji, podłogi korkowe mogą przetrwać wiele lat.

Wykładziny elastyczne
Jest wiele powodów, dla których warto wybrać wykładzinę elastyczną do swojego domu. Są niedrogie, trwałe, łatwe w montażu i pielęgnacji, przyjemne w dotyku i niepodatne na wilgoć. Wśród nich znajdziesz produkty różnego typu (wykonane z linoleum, kauczuku syntetycznego i PCV, czyli wykładziny winylowe) i utrzymane w różnych stylach.